Naujienos‎ > ‎

IEEF / EIFLE narių susitikimas Barselonoje - 2016 11 18-20

NŠPinfo.lt redaktorė paskelbė 2016-12-26 07:48   [ atnaujinta 2016-12-26 07:49 ]

Barselonoje lapkričio 18-20 dienomis, kaip ir kasmet, IEEF / EIFLE sukvietė savo asociacijos nares į Generalinę Asamblėją. IEEF/EIFLE yra nevyriausybinė Europos organizacija, įkurta Grenoblyje, 1992
metais. Šios asociacijos tikslai yra šeimos ruošimas atsakingai tėvystei, vaisingumo pažinimas ir vertybėmis pagrįsti Natūralaus šeimos planavimo metodai. Asociacijos nariai siekia gerinti šioms veikloms skirtų priemonių ir metodų mokymo prieinamumą ir kokybę. Lietuvą šiame suvažiavime
atstovavo IEEF/EIFLE asociacijos valdybos narė Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Birutė Obelenienė ir Lietuvos Šeimos centro savanorė, Natūralaus šeimos planavimo instruktorė Vilija Šlopšnienė.

Suvažiavime savo darbus pristatė ir balsuojant į asociaciją buvo priimtos Airijos ir dvi Ispanijos narės mokančios Kreitono modelio sistemos, simptoterminio ir Billingso metodų. Šie metai buvo naujos tarybos rinkimų metai, todėl visuotinio susirinkimo metu buvo išrinkta nauja valdyba: prezidentas, pavaduotojai, sekretorius ir iždininkas. Buvęs iždininkas supažindino su asociacijos finansine padėtimi ir pasidžiaugė, kad dėka rėmėjų yra teigiamas biudžeto balansas. Darbo grupėse, kaip galimybė padėti nėštumo siekiančioms šeimoms plačiau buvo aptarta NaproTechnologijos sistema. Kreitono modelio sistema buvo pristatyta kaip tinkamiausia, susiduriant su nevaisingumu, siekiant atpažinti su vaisingumu susijusias problemas. Plačiau buvo diskutuojama jaunimo auklėjimo ir ruošimo šeimai aktualija. Šeima ir žmogaus lytiškumas šiuo metu Europoje yra ignoruojami, ir neteisėtai nuvertinti. Moralinių ir etinių vertybių nuosmukis, liberalumas, daro vis sudėtingesne šeimos, kaip pamatinės visuomenės dalies suvokimą ir įgyvendinimą. Akivaizdu, kad būtina į universitetų programas, mokytojų kvalifikacijos kėlimo programas, įtraukti ir gilinti turimas antropologijos, filosofijos, teologijos žinias.

Suvažiavime buvo kalbėta apie tai, jog gyvenantys ir mokantys natūralaus šeimos planavimo (NŠP) metodų, nežiūrint to, kad atrodo silpni, tačiau yra stiprūs. NŠP mokytojų nėra daug, todėl jie turi būti motyvuoti, gebėti populiariai ir suprantamai perduoti žinią apie vaisingumo pažinimu pagrįstus metodus. Dauguma porų nežino apie NŠP, todėl būtina skleisti šią žinią, kaip apie šeimos vertybę. Šeimos gyvenančios pagal prigimtį, Kūrėjo tiesoje yra mūsų ateitis. Suvažiavimo dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Europos Sąjungos finansuoto FEDRA projekto parengta, nauja tarptautine simptoterminio metodo mokytojams ir vartotojams skirta knyga.

Comments