Naujienos‎ > ‎

MFM (My Fertility Matters – Mano vaisingumas yra svarbus) projektas Lietuvoje – 2017 09 16

NŠPinfo.lt redaktorė paskelbė 2017-08-08 23:41

"Kviečiame dalyvauti Natūralaus šeimos planavimo asociacijos ir Lietuvos šeimos centro vykdomame projekte Mano vaisingumas yra svarbus.

Šio projekto metu bus paruošti vaisingumo pažinimo mokytojai, kurie galės vesti renginius 10-12 metų paaugliams ir jų tėvams.

Pirmasis projekto etapas: rengsime vaisingumo pažinimo mokytojas mergaitėms, kurios ves 5,5-6 valandų renginį mergaitėms Ciklo šou. Mokymai mokytojoms vyks š.m. lapkričio 23-25 dienomis.

Kitais metais ketiname rengti berniukų programos Agentas vykdo misiją mokytojus.

Rugsėjo 16 d. 10.00-16.00 kviečiame į projekto pristatymą Kaune.

Šis susitikimas bus unikalus, nes projektą ir plačiau mergaičių renginį Ciklo šou pristatys pati programos autorė med.dr. Elisabeth Raith-Paula.

Į rugsėjo 16 d. susitikimą kviečiame moteris ir vyrus, kurie galbūt norėtų tapti mergaičių ir berniukų renginių vedėjais. Reikalavimas vaisingumo pažinimo mokytojams bus tik vienas: būti natūralaus šeimos planavimo mokytoju ar bent naudotoju. Prieš mokymus lapkričio mėnesį prašysime pateikti kelias asmenines vaisingumo požymių stebėjimo lenteles ir jas pakomentuoti. Jei jus vilioja mintis tapti Ciklo šou ar Agentas vykdo misiją renginių vedėjais, bet nesate NŠP naudotojai, iki lapkričio mėnesio galite dalyvauti NŠP mokymuose. Vilniaus arkivyskupijos šeimos centre simptoterminio metodo Sensiplan mokymai vyks rugsėjo 23, 30 ir spalio 31 dienomis (registracija čia). Natūralaus šeimos planavimo taip pat galima išmokti ir kituose Lietuvos vyskupijų šeimos centruose, dėl informacijos prašome kreiptis į juos.

Mergaičių renginio vedėjos galės būti tik moterys, berniukų – vyrai. Kadangi vyrams mokymai vyks tik 2018 m. rudenį, jie natūralaus šeimos planavimo galės išmokti vėliau.

Į rugsėjo 16 d. prezentaciją Kaune prašome registruotis adresu ekosaite@gmail.com iki rugsėjo 10 d. Informaciją apie renginio vietą gausite registracijos metu.

Projektas My Fertility Matters (arba tiesiog MFM) buvo pradėtas vykdyti Vokietijoje 1999 m. Pirmoji šio projekto programa Ciklo šou skirta 10-12 metų mergaitėms. Šios programos metu mergaitėms žaismingai, bet kartu moksliškai tiksliai pristatoma, kas vyksta jų kūne menstruacijų ciklo metu bei kaip kūnas kiekvieną ciklą ruošiasi apvaisinimui. Šios programos tikslas yra suteikti mergaitėms žinių ir skatinti pagarbą savo kūnui ir jame vykstantiems procesams. Programos šūkis Galiu apsaugoti tik tai, ką gerbiu išreiškia programos esmę: programos kūrėja, medicinos mokslų daktarė Elisabeth Raith-Paula mano, kad vaikų negalima pradėti mokyti apie vaisingumą ir lytiškumą gąsdinant apie lytinę prievartą, lytiniu keliu plintančias ligas ir kontracepciją. E.Raith-Paula teigia, kad pirmiausia vaikams reikia parodyti, koks nuostabus yra jų kūnas ir kokie stebuklingi procesai jame vyksta kiekvieną mėnesį, todėl jį reikia saugoti labiau, nei lobių skrynią. Kalbama apie tai, koks unikalus kiekvienas esame, geriausias, koks tik galime būti. Taip skatinama savivertė ir savigarba.

5,5 valandų programa Ciklo šou yra interaktyvi: mergaitės kviečiamos tapti jo dalyvėmis, kad per aktyvią patirtį geriau pajustų ir įsisavintų perduodamą informaciją. Saugioje ir jaukioje aplinkoje siekiama perteikti teigiamas nuostatas apie lytiškumą, vaisingumą ir naują gyvybę.

Be programos mergaitėms, sukurta programa to paties amžiaus berniukams Agentas vykdo misiją, programa apie lytiškumą 15-17 metų paaugliams Tiesa ar drąsa bei paskaita tėvams apie tai, kas vyksta jų pačių kūne. Pastaroji ypač svarbi, skatinanti dialogą tarp tėvų ir vaikų vaisingumo ir lytiškumo klausimais.

Jau seniai šis projektas yra peržengęs Vokietijos sienas. Šiuo metu jis vykdomas ne vienoje Europos ir ne Europos valstybėje: Prancūzijoje, Šveicarijoje, Austrijoje, Italijoje, Vengrijoje, Jungtinėje Karalystėje, Belgijoje, Latvijoje, Dramblio Kaulo krante, Mauricijuje ir net Kinijoje. Nuo projekto įkūrimo iki 2017 metų pradžios MFM renginiuose dalyvavo daugiau kaip 600.000 mergaičių, berniukų ir jų tėvų.

Projekto autorė medicinos mokslų daktarė Elisabeth Raith-Paula savo veiklą pradėjo kaip natūralaus šeimos planavimo mokytoja, ji yra viena iš Vokietijos Maltos ordino mokyklos simptoterminio metodo Sensiplan kūrėja bei apsigynė disertaciją tema „Šiuolaikinė natūralaus šeimos planavimo samprata“. Jos knyga mergaitėms „Kas vyksta mano kūne“ išleista septyniomis kalbomis. 2012 m. E.Raith-Paula priimta į Ashoka organizacijos – socialinių verslininkų tinklo - narius. Šiuo garbingu įvertinimu pagerbtas E.Raith-Paulos indėlis į inovatyvų socialinių problemų sprendimą.

Projektą Lietuvoje vykdo Natūralaus šeimos planavimo asociacija ir Lietuvos šeimos centras".

Comments