Naujienos‎ > ‎

Projekto "Mano vaisingumo svarba" pristatymas Kaune – 2016 05 13

NŠPinfo.lt redaktorė paskelbė 2016-05-15 09:31   [ atnaujinta 2016-05-28 09:32 ]

My fertility matters : a UK school program to tackle sexual education issues‎2016 m. gegužės 13 d. Vytauto Didžiojo universiteto Katalikų teologijos fakultete viešėjo ir NŠP mokytojams bei tikybos mokytojams skirtą seminarą vedė projekto "Mano vaisingumo svarba" (My Fertility Matters (MFM)) autorė Elizabeth Raith-Paula.

"Projektas buvo inicijuotas Vokietijoje 1999 metais "Cycle-Show" pavadinimu. Jis skirtas mergaitėms, berniukams ir jų tėvams supažindinti su pagrindiniais lytiškumo, lytinio brendimo ir vaisingumo klausimais. Nuo tada iki 2015 metų pradžios jame dalyvavo daugiau nei 575.620 mergaičių, berniukų ir jų tėvų. Šis projektas ne vieną kartą yra pelnęs apdovanojimus tiek Vokietijos, tiek Europos mastu. Dr. Elisabeth Raith Paula šiuo projektu siekia keisti įsigalėjusią lytinio švietimo praktiką, susitelkusią tik ties pavojais ir linkusią paauglių lytiškumo klausimus spręsti lytiškai plintančių ligų, neštumo prevencijos ir seksualinės prievartos aspektu. Jos nuomone, vaikai visų pirma turi išmokti priimti ir vertinti save ir pokyčius savo kūne kaip stebuklą, prieš susidurdami su visuotinai priimta neigiama pozicija lytiškumo atžvilgiu. MFM-projekto seminaruose berniukai ir mergaitės yra kviečiami į įspūdingą ekspediciją, kuri jiems atveria jų lytinio brendimo paslaptis. Visa informacija pateikiama saugioje aplinkoje, laikantis teigiamos nuostatos lytiškumo, vaisingumo ir naujos gyvybės atžvilgiu. Užsiėmimai mergaitėms ir berniukams vyksta atskirai. Naudojant teigiamas metaforas ir pasakojimus, kruopščiai atrinktas ir pagal amžių pritaikytas iliustracijas bei priemones, mergaitėms sukuriama vaizdinga „ciklo demonstravimo“ (cyclus show ) scena, o berniukams - „agentai misijoje“ žaidimo aikštelė, kuriose vienas po kito atskleidžiami brendimo proceso įvykiai ir jų poveikis vaikų elgsenai, savijautai ir savivokai. Projekto užsiėmimai sukurti laikantis mokymo meno ir kognityvinės psichologijos atradimais, kurie teigia, jog didžiausias efektas pasiekiamas tada, kai mokymo procese derinami kūno poreikiai su emocine ir intelektualine patirtimi. Pagrindinė šio projekto idėja: "Gali saugoti tik tai, ką gerbi“. Tai tikra savigarbos ir pagarbos kitos lyties asmeniui mokymosi mokykla".

"Elizabeth Raith Paula – Volietijos medicines mokslų daktarė, apgynusi disertaciją tema: "Šiuolaikinė natūralaus šeimos planavimo samprata" (Modern Means of Natural Family Planning” (NFP). Gerai Vokietijoje ir už jos ribų žinoma lektorė, kalbanti vaisingumo pažinimo ir lytiškumo temomis. Jos knyga mergaitėms "Kas vyksta mano kūne” išleista septyniomis Europos šalių kalbomis, kelis kartus pakartotinu tiražu. 2012 metų lapkričio mėn. dr. Elizabeth Raith Paula buvo priimta į Ashoka narius. Tai tarptautinis apdovanojimas, suteiktas pripažįstant jos kaip socialinės verslininkės, įdiegusios inovatyvų socialinių problemų sprendimo būdą, vaidmenį".

Comments