Natūralus šeimos planavimas

Šeimos planavimas - tai tam tikra priemonių visuma, leidžianti sutuoktiniams laisvai ir atsakingai nuspręsti, kiek ir kada turėti vaikų, atsižvelgiant į savo ir vaikų poreikius, t.y. tiek norint susilaukti kūdikio, tiek siekiant atidėti nėštumą.

Vaisingumo pažinimas (VP) - tai savęs stebėjimo procesas, kai moteris pagal savo vaisingumo požymius nustato periodo, kada gali pastoti, ribas, t.y. vaisingos fazės pradžią ir pabaigą.

Natūralus šeimos planavimas (NŠP) - tai šeimos planavimo metodai, kuriuos taikanti pora vaisingumo pažinimo būdu gautą informaciją panaudoja siekdama nėštumo arba jį atidėdama. Asmenys, norintys atidėti nėštumą ar visai nebepastoti, turi vengti lytinių santykių per vaisingą ciklo fazę. (PSO, 1988 m.)

Vengiant nėštumo:

  • nenaudojama nei medikamentinė ar mechaninė kontracepcija, nei chirurginės intervencijos, nei lytinio akto nutraukimas;

  • susilaikoma nuo lytinių santykių vaisingos fazės metu;

  • lytiniai santykiai nėra nutraukiami.

Norint pastoti pasirenkamas tinkamiausias laikas.

NŠP privalumai:

NŠP trūkumai:

NŠP trunka išmokti, lengva naudoti – 3 mokymosi stadijos (video)

Šiandieninis gyvenimo tempas verčia moteris skirti sau vis mažiau dėmesio ir laiko. Iš dalies dėl šių priežasčių, kita vertus, dėl nepakankamos informacijos apie ekologiškus natūralius metodus, reikalaujančius atidaus vaisingumo požymių stebėjimo, neretai pasirenkamos paprastesnės, tačiau žalingesnės dirbtinės kontracepcijos priemonės.

Populiariai apie NŠP lietuvių kalba

Straipsniai

Radijo laidos

Videopristatymai

NŠP pristatymas (L. Birgelytė, V. Leleivė)

Seksas be kontracepcijos (M. Šmitienė)

Diocese of Phoenix NŠP pristatymas (anglų kalba)

NŠP pristatymas su John ir Sheila Kippley ‎(anglų kalba)‎

NŠP gali (anglų kalba)

NŠP pristatymas (anglų kalba)

Family of the Americas NŠP pristatymas ‎‎(anglų kalba)‎‎

NŠP paaiškinimas (anglų kalba)

Kodėl mes naudojame NŠP (anglų kalba)